
Museumhuis Lucien De Gheus
Museumhuis Lucien De Gheus
Beeldhouwer en keramist Lucien De Gheus (1927 -2013) leefde en werkte ruim 50 jaar, samen met zijn vrouw Suzanne Druant (1930-2012), in zijn woning en atelier aan de rand van het stadscentrum van Poperinge.
Wie de koperen voordeur achter zich dichtklapt, stapt in de leefwereld van de kunstenaar jaren 60.
Elke ruimte, wand, raam of meubel ademt de geest van zijn bewoners, want elk detail werd door De Gheus ontworpen, en getuigt van zijn creatieve veelzijdigheid.
Naar zijn wens is de woning nu een ‘open’ huis dat de bezoeker laat dwalen door de leefruimtes, het atelier en de tuin, en dat zijn oeuvre toont en bewaart in de oorspronkelijke context.
The World beyond the House
Van 27 mei tot 24 september 2023 loopt in het museumhuis de tentoonstelling ‘The World beyond the House’,
Met werk van 28 hedendaagse kunstenaars en modernisten samengebracht door curatoren Reniere&Depla.
Het museumhuis is tijdens de tijdelijke tentoonstelling open op
- za- en zo-: 14-18 u
- van 7 juli tot 1 september ook op vrij-: 14-18 u
Tickets
Tentoonstelling + museum € 10
Verzilver je festivalticket en geniet van een korting van € 2 op je bezoek aan Museumhuis Lucien De Gheus.
Alle info vind je hier.